A.W. ALUMET

Rolety antywłamaniowe zewnętrzne - produkcja i montaż

Systemy bram

Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe stanowią podstawowe zabezpieczenie otworów budowlanych hal przemysłowych, budynków magazynowych czy handlowo-usługowych przed niepożądanym dostępem, włamaniem i czynnikami atmosferycznymi.
Z myślą o inwestorach, którzy stają przed dylematem wyboru odpowiedniej bramy, Aluprof oferuje rolowane bramy przemysłowe.

Trwałość i niezawodność

Brama podnoszona i opuszczana jest za pomocą trójfazowego siłownika elektrycznego 400 V AC, który gwarantuje jej bezpieczną i wieloletnią eksploatację.
Profil PE 100, z którego zbudowany jest pancerz bramy zapewnia stabilność i odporność na działania mechaniczne. Powłoka profilu charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i zwiększoną wytrzymałością na ścieranie, a także zabezpiecza przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Funkcjonalność

  • bramę Aluprof zamontować można zarówno w obiektach już istniejących jak i w nowopowstających,
  • sterowanie bramą odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego wewnątrz hali; w zależności od potrzeb można też zastosować sterowniki radiowe lub inne wybrane kombinacje urządzeń sterujących, które zapewniają wysoki komfort obsługi,
  • brama Aluprof pracuje w skrajnych warunkach atmosferycznych (-25°C ÷ 65°C),
  • bramę zastosować można maksymalnie do szerokości 7 m i wysokości 5 m, jednakże całkowita powierzchnia nie może przekroczyć 31,5 m2,
  • brama przemysłowa Aluprof to również nowoczesny wygląd i gama kolorów pozwalająca na estetyczne wkomponowanie w ścianę obiektu.

Bezpieczeństwo

Rolowana brama Aluprof to bezpieczne rozwiązanie.
Standardowo wyposażona jest w poniższe rodzaje zabezpieczeń:

  • hamulec bezpieczeństwa stanowi zabezpieczenie przed samoczynnym rozwinięciem się pancerza,
  • zastosowanie kontaktowego czujnika bezpieczeństwa w listwie dolnej stanowi zabezpieczenie przed przygnieceniem zamykającą się bramą,
  • układ fotokomórek zareaguje na ruch w świetle bramy powodując jej zatrzymanie lub cofnięcie,
  • awaryjny napęd ręczny umożliwia otwarcie lub zamknięcie bramy za pomocą łańcucha lub korby.

Konstrukcja bramy i parametry techniczne

Pancerz bramy zwijany jest na stalową rurę nawojową o średnicy dostosowanej do wymogów wytrzymałościowych, osadzoną na konsolach stanowiących jej podporę i ułożyskowanie. Konsole mocowane są bezpośrednio do ściany lub innych elementów konstrukcyjnych obiektu.
Siłownik przenoszący napęd na rurę nawojową zamontować można z prawej lub lewej strony bramy. W wypadku bram montowanych w obrębie nadproża należy zwrócić uwagę na minimalną wysokość nadproża niezbędną do zamontowania bramy (średnica nawoju zależna od wysokości bramy – rysunek i tabela).

Materiały pochodzą ze strony Aluprof S.A.

A.W. ALUMET
Agata Bździuch-Sadlej
Aleksandrów Czwarty 623
23-408 Aleksandrów
tel. 84 687 51 20
tel. kom. 502 607 322
e-mail: info@awalumet.pl
© 2024 A.W. ALUMET, wykonanie: Net Partners